07/01/2011
"Fête de la Gastronomie"– Guy Martin begeleidt het publiek van de markt naar de keuken
Ter gelegenheid van de eerste editie van dit evenement op 23 september organiseert het Atelier Guy Martin een markt met producten van het seizoen.
© ©Michel Langot
Het Atelier Guy Martin – deelnemer van het evenement “F?te de la Gastronomie”
Deze markt zal plaatsvinden in de tuin van het herenhuis in Parijs waar het Atelier Guy Martin
is gehuisvest. Door de chef-kok verkozen ambachtslieden zullen daar hun verse producten presenteren.
Wanneer men zich op de site van het Atelier Guy Martin inschrijft, bestaat de mogelijkheid op
deze markt samen met een chef-kok boodschappen te doen.
Vervolgens mogen de bezoekers in een van de Parijse keukens van de chef-kok aan de slag gaan. Het
ist de bedoeling de gerechten die van de herfst op de menukaarten van de restaurants Sensing en Cristal Room Baccarat zullen staan, te ontwikkelen, toe te bereiden en ter plekke te nuttigen. Of men kan een herfstachtig picknick in “Miyou” (sandwicherie van Guy Martin) stijl samenstellen en in zijn eigen mandje mee naar huis nemen.
Algemene score :
Gemiddeld : met vrienden
Details van de beoordelingen
Kwaliteit eten.
-Demonstratief op tafel geplaatste (lauwe) flessen Chaudfontaine om aan te geven dat een karaf tafelwater niet de bedoeling is. Voor 1 liter plat water werd de niet al te platte prijs van 10,50 gefactureerd. "goede kwaliteit voor een bescheiden prijs" betreft blijkbaar niet het water en een "Bib d'eau" is ver weg. -Ongevraagd werd te vroeg overgeschakeld op de (bestelde) rode wijn terwijl bij een aantal gerechten nog duidelijk wit van toepassing was. Dit ongevraagd en geforceerd overschakelen bleek om te verdoezelen dat een extra fles van onze witte wijn niet meer voorradig was. De (geringe) meerprijs van de vervanger werd gewoon gefactureerd. -De dagvis heeft op de kaart geen meerprijs maar er werd wel 3,- extra gefactureerd. -Bediening plaatste regelmatig gerechten bij personen die deze niet besteld hadden. Kortom: Jammer dat de kwaliteit van de keuken geen gelijke tred houdt met fouten in de zaal.